Fractal w Polsce?

redman said:
Którego? tego Strato czy Les Paula? S? ju? klipy na YouTube , rzeczywi?cie robi wra?enie.

Strato i superstrata. Superstrata wy??cznie manualnie, bo podobno prototyp nie do ko?ca dzia?a?, wi?c nie chcieli pod??czy?. Strato gada? bardzo fajnie. Ja kupi? super-strata, bo na takich gitarach gram i bardzo mi le?a? w r?ku. Ewentualnie zrobi si? do niego inny gryf potem. Mam nadziej?, ?e zmieni? g?ówk?, bo ta która jest teraz wygl?da jak ?opata.

A co do JTV... Dzisiaj mój Variax pow?druje na allegro. Redman - jeste? w stanie pomóc z zakupem tego u dystrybutora? Daj mi zna? na PM...

Pozdrawiam,
Tomek
 
Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem Axe-Fx Ultra, znajdujac ten temat, chcia?bym skorzystac z wiedzy uzytkownikow i zadac Wam kilka pytan :)

Posiadam Fender HotRod Deluxe 1x 12" i Stratocastera, do tego jakis marny pedalboard, ktory mam zamiar zamienic na Axe-Fx :) S?yszalem opinie "fachowcow" :D ze sklepow muzycznych, ze tego typu efekty (axe fx) na wzmacniaczach lampowych zle brzmia. Wydaje mi sie ze jest to totalna glupota, poniewaz wielu profesjonalistow uzywa takich multi do lampiakow, co Wy o tym myslicie?

Czy mozna ten efekcik przesluchac w Polsce? Najlepiej w Warszawie.

Nie wiem gdzie i jak go kupic, poza oficjalna strona i uzywkami na ebayu. Wolalbym kupic sobie nowke i sie nie martwic ze cos sie zepsuje, poniewaz mam starsznego pecha co do sprzxetu audo :p

Reasumujac, czy axe fx bedzie dobrze wspolgral z moim wzmacniaczem (HotRod Deluxe)? Ile kosztuje w Polsce, gdzie go dostac, ewentualnie gdzie mozna go ograc.

Z gory dzieki za pomoc :)
 
Mieszko, pu?ci?em Ci PM.

Sprzedawcy w sklepach muzycznych to straszni ?ciemniacze i mitomani. Jak chcesz to wpadnij do mnie i ograj - mo?esz wzi?? swój piec.
 
Rozmawia?em z Jakubem z G-LAB. Pierwsze wersje GSC-5 najszybciej na wakacje. Jeszcze trwaja prace nad oprogramowaniem. Natomiast pierwsze Tyler Variax dotr? do Laudy dopiero w sierpniu. Jeszcze co? poprawiaj?. ;)
 
Witam panów,
Mam dosy? spory problem i musz? si? poradzi? kogo? z do?wiadczeniem, bo sam niewiele zdzia?am. Otó?, w najbli?szym czasie przymierzam si? do kupna sprz?tu. Chc? kupi? g?ow? + paczk? i do tego procesor. Do wczoraj my?la?em, ?e wybór padnie na Road King'a II, paczk? z zestawu i T.C. Electronics G-Force. Napisa?em wczoraj do gitarzysty z Brazylii, który ma styczno?? z ka?dym sprz?tem i zmieni? ca?kiem moje my?lenie. Od razu mówi?, ?e szukam wzmacniacza, z ?wietnym czystym kana?em, gdy? gram jazz/funk, ale potrzebuj? te? na prawd? mia?d??cego przesteru do ci??szej muzyki. Wiem, ?e RK cleana ma ?wietnego, ale podobno z przesterem nie jest ju? tak dobrze. Owy pan brazylijczyk powiedzia?, ?e Mark V powinienem by? lepszy do jazzu i funku ( tylko dlaczego, skoro cleana ma gorszego od RK ? ) i przester te? ma ?wietny. Mark ma niestety tylko 3 kana?y, no i mniejsz? moc w porównaniun do RK. I tu pierwsze pytanie. Znaj?c moje preferencje brzmieniowe, co jeste?cie w stanie mi poleci? znaj?c te wzmaki, Road King, Mark V a moze jeszcze co? innego ? Nie chcia?bym raczej schodzi? do wzmacniaczy za 3ty?, chcia?ym ju? co? na d?ugo. Podsumowuj?c, potrzebuje ?licznego czystego kana?u i przester zabójce. Do wczoraj my?la?em, ?e wybór procesora padnie na T.C.Electronics G-Force, ale dowiedzia?em si? w?a?nie o Axe Fx Ultra. Jaka jest wg ró?nica pomi?dzy tymi dwoma urz?dzeniami i czym si? bardziej zainteresowa?, co lepiej zabrzmi w po??czeniu ze wzmacniaczem ? Je?li mo?na, to prosz? o jakikolwiek kontakt do panów którzy mieli styczno?? z RK, Mark V i procesorami, chcia?bym o tym porozmawia?, bo czas nagli a ja dalej nie podj??em decyzji...
Pozdrawiam
 
Przy tej klasie cenowej by?oby g?upot? kupowa? wzmacniacz w ciemno. Mnie osobi?cie Road King nie powala, mo?e to blu?nierstwo, ale mimo ceny to dla mnie taka bardziej rozbudowana DRka. Nie zawsze najdro?szy wzmacniacz zagada najlepiej, nie przekre?la?bym wi?c na Twoim miejscu czego? tylko dlatego, ?e mo?na to dosta? taniej - dobrym przyk?adem jest H&K Triamp, którego da rad? kupi? za jakie? 4000 (u?ywanego), a jak dla mnie kosi Road Kinga. Na Mark V nie gra?em, ale je?li przester jest jak w Mark IV to moim zdaniem nie ma obaw. Zreszt? ja zawsze wola?em Marki od DR je?li chodzi o brzmienie przesteru - i to w kontek?cie ci??kiego grania.

Poza tym przester przesterowi nierówny - dla jednego przester zabójca jest w VHT, dla kogo? innego w Mesach, a jeszcze kto? inny wybierze Engle. Na przyk?ad.

Je?li za? chodzi o Axe to w tej chwili po prostu nie ma lepszego procesora do gitary. G-Force to procesor z 1999. Jest fajny, ale to nie ta generacja - Axe zjada go w ka?dym wzgl?dzie. Tutaj akurat mo?na kupowa? w ciemno :).
 
Zgadzam si? ca?kowicie. Zastanawia mnie te? opcja kupienie np. Fryette 2/50/2 i do tego w?a?nie Ultra. Ale jedyne co mnie m?czy, to czy zabrzmi to jak typowo lampowy wzmak ? Nie wiem czy moge zaufa? Ultrze na tyle, ?eby zast?pi?a brzmienie czystej lampki. A jak sprowadzenie i cena wygl?da, je?li chodzi o Fractala ?
 
To wszystko bardzo subiektywne - z w?asnego do?wiadczenia mam wra?enie, ?e cz?sto to psychika nam podpowiada czy co? brzmi jak rasowy lampowy head czy nie. Moim zdaniem Fractal z dobr? ko?cówk? zagra lepiej ni? niejeden w pe?ni lampowy wzmacniacz i w ?lepym te?cie nikt nie pozna, ?e to cyfra. Ludzie czasami zbyt cz?sto s?uchaj? oczami, a historia pokazuje, ?e do uzyskania dobrego brzmienia nie potrzeba koniecznie najbardziej wypasionego i najdro?szego sprz?tu na ?wiecie. Wystarczy zobaczy? za iloma p?ytami stoi zwyk?y Marshall JCM800.

Co do sprowadzenia - ja kupi?em bezpo?rednio u europejskiego dystrybutora - G66
 
Czasem u?ywam opcji Fractal + VHT 2/50/2 + 2x CAE 212CaB. Przy odpowiednio ustawionych presetach sound jest doskona?y, przy czym pami?ta? nale?y o wy??czeniu symulacji kolumn i mikrofonów. Natomiast ja ostatnio preferuj? dwa Atomic FR w zestawie z Fractalem Ultra.Tu w miar? wiarygodnie ... http://www.youtube.com/watch?v=d82lAmjhY8A . Te? kupuj? w G66.de
 
Didejek said:
Czy s? tu jacy? u?ytkownicy z tego pi?knego kraju?

Pozdrawiam,
Didejek

Witam !

Od sierpnia ubieg?ego roku u?ywam Axe-Fx, ale dawno nie zagl?da?em na to forum i jak wida? przegapi?em pojawienie si? polskiego akcentu.

Pozdrowienia dla wszystkich polskich "Fractalowców" :)
 
Trzy Axe-FX w Warszawie :D. Atmosfera ostatnio by?a ma?o weso?a, ale mo?e pora zacz?? wraca? do tematu jakiego? spotkania?
 
Mo?na si? spotka? i wymieni? do?wiadczenia. Mnie przyda?aby si? tak?e pewna dawka entuzjazmu (mo?e który? z kolegów ma nadmiar?). Po 9 miesi?cach sp?dzonych z moim Fractalem moje odczucia na jego temat s? do?? mieszane, par? razy ju? by?em o krok od sprzeda?y, potem znowu si? lubili?my...i tak trwa taka hu?tawka nastrojów :)
 
Ja tego entuzjazmu nabieram coraz wi?cej. Dzisiaj robi?em powa?niejsze próby zestawu Fractal jako preamp+ko?cówka lampowa (powrót p?tli modowanego Ashdowna FA180)+4x12. Bardzo ma?o d?ubania i rewelacyjny efekt brzmieniowy. Przewali?em sporo multiefektów (Lexicon MPX1 i G2, G-Force, G-System, Pody XT i X3) i Fractal bije je wszystkie brzmieniem. Mo?e nie jest to idea?, ale nic lepszego w tej kategorii nie ma.
 
Rzeczywi?cie nie ma na rynku lepszego multiefektu. Dla mnie problemem jest to, czy co? takiego jak "wszystkomaj?cyiwszystkomog?cy" multiefekt ma w tych czasach w ogóle sens. Je?eli chodzi o symulacje wzmacnieczy i kolumn - nie mam w?tpliwo?ci, Fractal brzmi jak dobrze nag?o?nima lampa (a mo?e i lepiej), a ?atwo?? stworzenie ?wietnego brzmienia jest po prostu zdumiewaj?ca. Te wszystkie parametry pozwalaj?ce np. "przenie??" wirtualn? ko?cówk? mocy z klasy AB do A lub odwrotnie, a do tego jeszcze powalaj?ca dynamika. Tylko po co mi te wszystkie efekty... Oczywi?cie s? bardzo dobre, ale czy s? lepsze od tych, które od dawna s? na rynku - tego nie jestem pewien. Mój stary Lexicon LXP-15 II ma lepszy reverb - zw?aszcz algorytm Plate. Zanim kupi?em Fractala u?ywa?em delaya Eventide TimeFector. Delay we Fractalu brzmi na porównywalnym poziomie, a do tego jeszcze "ukr?cenie" brzmienia w TimeFactorze zajmowa?o minuty, a we Fractalu - raczej godziny. Oczywi?cie we Fractalu mo?emy odtworzy? brzmienie wi?kszo?ci efektów, ale niestety - w odró?nieniu od np. Line6, który stworzy? algorytmu na?laduj?ce brzmienie "klasyków", we Fractalu musimy do wszystkiego dochodzic sami. Ciekawe, ilu gitarzystów wie, jaki jest np. kszta?t obwiedni LFO w Dimension C Bossa, jak jest czas opó?nienia i jakie cz?stotliwo?ci filtrów górno i dolnoprzepustowych. Jasne, ?e wszystkie te informacje mo?na gdzie? znale??... Tyle, ?e mnie troch? szkoda czasu, wi?c nadal mam moje stare efekty i do tego Fractala. A skrzynia ze sprz?tem zamiast male? - ro?nie. Gdyby powsta? taki Fractal w wersji mini - tylko symulacje wzmacniaczy i kolumn - zapisuje si? na list? oczekuj?cych ;)
 
Happybear said:
Delay we Fractalu brzmi na porównywalnym poziomie, a do tego jeszcze "ukr?cenie" brzmienia w TimeFactorze zajmowa?o minuty, a we Fractalu - raczej godziny.

Akurat tutaj musz? si? z Tob? zgodzi? i to mia?em na my?li pisz?c, ?e nie jest to idea?. Sam zast?pi?em Fractalem racka, w którym trzyma?em Poda X3 Pro, G-System, Echo Pro, Mod Pro i Digitecha IPS33B. Wi?kszo?? z tych urz?dze? mog?em bez bólu pu?ci? w ?wiat z wyj?tkiem Mod i zw?aszcza Echo Pro. Pewnych rzeczy w Fractalu nie da si? w tej chwili odtworzy? (Lo Rez) i ca?y czas rozwa?am zostawienie sobie Echo Pro, zw?aszcza ?e wisi na allegro od dwóch miesi?cy i nikt go nie kupuje. Z Mod Pro mam mniejszy problem, bo efekty modulacyjne w Fractalu bardzo mi si? podobaj?, ale brakuje mi pewnych brzmie? delaya z Echo Pro, a przede wszystkim sposóbu w jaki to urz?dzenie na?laduje sprz??enia zwrotne analogowych orygina?ów. Prawdopodobnie cz??? z nich jestem w stanie odtworzy? po d?u?szym d?ubaniu i jednocze?nie - Fractal oferuje o niebo wi?cej ni? Echo Pro w kategorii delaya, ale pewnych rzeczy troch? brakuje. Mimo to, jest to jedyny sprz?t gitarowy który kupi?em, przy którym przekroczy?bym swoj? osobist? zasad?, ?e ?aden pojedynczy sprz?t gitarowy nie jest warty wi?cej ni? 6k z?. :)
 
Od dawna "chodzi" za mn? taki pomys?, aby kto? stworzy? bibliotek? efektów dla Fractala. Ale nie chodzi o ca?kowicie przygotowane brzmienia w sensie ca?ego ?a?cucha od wej?cie do wyj?cia. Chodzi o same efekty - symulacje s?ynnych chorusów, dalayów, compressorów itd. Mog? to by? pojedyncze bloki efektów lub zestw kilku efektów tworz?cy finalne brzmienie. Gdyby cos podobnego powsta?o - ?ycie z Axe-Fx by?oby znacznie ?atwiejsze.
 
Przymierzam si? do kupna sprz?tu, ale w dzisiejszych czasach wybór jest na prawd? trudny. Przegl?da?em ogromne ilo?ci produktów, no i na placu boju zosta?o tylko dwóch : Mark V i Fractal - tu rodzi si? problem. W najbli?szym czasie mam zamiar dok?adnie ogra? dwa urz?dzenia, ale przez t? "dwójk?" nie mog? zasn??. Z jednej strony Mark V jest ?wietny, ?adny clean, no i przester te? obiecuj?cy, ale rodzi si? pytanie : czy nie uzyskam tego samego efektu na Fractalu, a mo?e nawet lepszego ? Co zabrzmi lepiej, Fractal z ko?cówk? VHT 2/50/2 czy Mark pi?ty (wiadomo, ?e to poj?cie wzgl?dne, ale licz? na wasze opinie je?li chodzi o brzmienie ).Zale?y mi te? na mocy, o Marka jestem spokojny, ale nie wiem jak rzecz si? ma z ko?cówk? i Fractalem. Je?li postawi?bym na Marka, to musz? równie? pomy?le? o procesorze efektów - co polecacie je?li chodzi o procek i kontroler ? Do niedawna by?em pewny G-Force'a, ale s?ysza?em, ?e to ju? nie ta klasa i technologia.
 
Back
Top Bottom