Fractal w Polsce?

Zbyszek said:
Od polowy 2009r posiadam Axe-Ultra w Warszawie.

No to jest nas dwóch (a mapa wskazuje na wi?cej). Mój egzemplarz przyw?drowa? w lutym.

?wietnie, mo?e damy odpór Niemcom, którzy zdominowali Babel ;). W jakiej konfiguracji trzymasz Fractala? Do jakiej muzyki gatunkowo? U mnie w tej chwili jest podpi?ty wprost do interfejsu audio i ods?uchów, ale robi?em ju? pierwsze przymiarki z ko?cówk? Triampa i pak? 4x12 na V30 i by?o nie?le, delikatnie mówi?c...

Pozdrawiam,
Tomek
 
Didejek said:
Zbyszek said:
Od polowy 2009r posiadam Axe-Ultra w Warszawie.

No to jest nas dwóch (a mapa wskazuje na wi?cej). Mój egzemplarz przyw?drowa? w lutym.

?wietnie, mo?e damy odpór Niemcom, którzy zdominowali Babel ;). W jakiej konfiguracji trzymasz Fractala? Do jakiej muzyki gatunkowo? U mnie w tej chwili jest podpi?ty wprost do interfejsu audio i ods?uchów, ale robi?em ju? pierwsze przymiarki z ko?cówk? Triampa i pak? 4x12 na V30 i by?o nie?le, delikatnie mówi?c...

Pozdrawiam,
Tomek

Ciesze sie ,ze jestes zadowolony z Axe .

W moim przypadku rzecz jest thoche bardziej skomplikowana :

Uzywam Mark V (jako maly zestaw ) lub Road King-a + 4x12 V30 ( gdy trzeba bardziej halasowac)

plus duza podloga (G-system + przestery + eventidy etc ).

Axe docelowo mial zastapic wielka podloge , ale z Mark V nie gra mi tak jak bym chcial.

Tydzien temu dostalem FBT Verve 12 Ma - czyli monitor FRFR i stawiam pierwsze kroki z odsluchem FRFR

zamiast pieca , ale nie jest wcale lepiej. :)


W studio Axe sprawdza sie genialnie i jestem bardzo zadowolony z mozliwosci tego urzadzenia , ale na

scenie jeszcze nie znalazlem dobrej konfiguracji .


Pozdrawiam


Zbyszek
 
Zbyszek said:
Ciesze sie ,ze jestes zadowolony z Axe .

Na razie jeszcze jestem na etapie szukania - z tym urz?dzeniem pewnie troch? to potrwa. Jestem d?ubaczem, a Fractal daje du?o swobody pod tym wzgl?dem, wi?c na pewno jestem zadowolony z mo?liwo?ci. Mia?em przedtem G-System i Poda X3 Pro, ale ten pierwszy by? dla mnie zbyt ma?o elastyczny i wkurza? mnie brak pe?nego stereo. W dodatku jako sterownik MIDI by? beznadziejny, a u mnie akurat ca?e efekciarstwo skupia?o si? w racku (który sukcesywnie l?duje na allegro). FRFR mnie raczej nie rusza - teraz wymieniam jedn? 4x12 na V30 na H&K na greenbackach (mam jeszcze drug? pak? na V30) i nawet je?li Fractal wyjdzie poza u?ytek studyjny/nagrywania direct, to pewnie na zwyk?ych gitarowych paczkach. Za to ko?cówk? chyba bym wypróbowa? tranzystorow? i neutraln? - na Allegro by? fajny rackowy Tech 21, ale akurat priorytety wydatków mi si? u?o?y?y inaczej. Mo?e kiedy?...

Zbyszek said:
Axe docelowo mial zastapic wielka podloge , ale z Mark V nie gra mi tak jak bym chcial.

Musz? w ko?cu ogra? tego Marka V. Jak to spina?e?? Preamp Marka w p?tli Fractala czy ca?y Fractal w p?tli? Nie gra?o w sensie przyd?wi?ków i koloryzowania czy po prostu to co w pod?odze gra lepiej/?adniej? Cz?sto problemem jest niedopasowanie impedancji p?tli do procesora i oczywi?cie p?tla mas. W zasadzie ka?dy procesor musia?em pod??cza? przez trafa izoluj?ce - mam do tego celu Ebtecha HE-8, który skutecznie rozwi?zuje problem...

IIC+ i IV to zdecydowanie brzmienie, które lubi?. Zreszt? nic w tym dziwnego, po prostu lubi? brzmienie Petrucciego. Road King mnie nieco rozczarowa?, ale to by?o na MusikMesse, gdzie nie da si? rozs?dnie ogra? sprz?tu. Ja jestem w sumie zadowolony z moich wzmaków i raczej nie spodziewa?em si?, ?eby Fractal mi je mia? zast?pi?. O ile nie mia?em ?adnych rozterek gdy sprzedawa?em G-System i Poda tak ?adnego z wzmacniaczy nie potrafi?bym sprzeda?, chyba ?e w sytuacji zupe?nie podbramkowej - zw?aszcza, ?e ?adnego z nich w takiej formie jak s? ju? bym raczej nie odzyska?. Axe-FX pojawi? si? jako uproszczenie racka i jedno porz?dne urz?dzenie do roboty studyjnej - pod tym wzgl?dem jest luksusowo, bo zast?pi? to co zajmowa?o wcze?niej 7U, kosztowa?o nieco wi?cej i wymaga?o pó? dnia na okablowanie je?li z jakiego? powodu co? chcia?em zmienia?.

Zbyszek said:
na scenie jeszcze nie znalazlem dobrej konfiguracji .

A próbowa?e? prostego zestawu gitara->Fractal (efekty i symulacje wzmacniacza bez kolumn)->ko?cówka tranzystorowa lub w miar? neutralna lampowa->paka gitarowa?

FRFR dla mnie jest troch? bez sensu, bo to ods?uchiwanie nagrywanych mikrofonem paczek, a wiadomo ?e kolumna na ?ywo daje zupe?nie innego kopa - w dodatku brzmi zupe?nie inaczej zale?nie od k?ta s?uchania/ustawienia mikrofonu, wi?c IRy to zawsze b?dzie tylko jaki? urywek tego brzmienia.
 
Didejek said:
Zbyszek said:
Ciesze sie ,ze jestes zadowolony z Axe .

Na razie jeszcze jestem na etapie szukania - z tym urz?dzeniem pewnie troch? to potrwa. Jestem d?ubaczem, a Fractal daje du?o swobody pod tym wzgl?dem, wi?c na pewno jestem zadowolony z mo?liwo?ci. Mia?em przedtem G-System i Poda X3 Pro, ale ten pierwszy by? dla mnie zbyt ma?o elastyczny i wkurza? mnie brak pe?nego stereo. W dodatku jako sterownik MIDI by? beznadziejny, a u mnie akurat ca?e efekciarstwo skupia?o si? w racku (który sukcesywnie l?duje na allegro). FRFR mnie raczej nie rusza - teraz wymieniam jedn? 4x12 na V30 na H&K na greenbackach (mam jeszcze drug? pak? na V30) i nawet je?li Fractal wyjdzie poza u?ytek studyjny/nagrywania direct, to pewnie na zwyk?ych gitarowych paczkach. Za to ko?cówk? chyba bym wypróbowa? tranzystorow? i neutraln? - na Allegro by? fajny rackowy Tech 21, ale akurat priorytety wydatków mi si? u?o?y?y inaczej. Mo?e kiedy?...


Mysle ,ze tak sie skonczy w moim przypadku - czyli koncowka i kolumna.


Axe docelowo mial zastapic wielka podloge , ale z Mark V nie gra mi tak jak bym chcial.

Musz? w ko?cu ogra? tego Marka V. Jak to spina?e?? Preamp Marka w p?tli Fractala czy ca?y Fractal w p?tli? Nie gra?o w sensie przyd?wi?ków i koloryzowania czy po prostu to co w pod?odze gra lepiej/?adniej? Cz?sto problemem jest niedopasowanie impedancji p?tli do procesora i oczywi?cie p?tla mas. W zasadzie ka?dy procesor musia?em pod??cza? przez trafa izoluj?ce - mam do tego celu Ebtecha HE-8, który skutecznie rozwi?zuje problem...

IIC+ i IV to zdecydowanie brzmienie, które lubi?. Zreszt? nic w tym dziwnego, po prostu lubi? brzmienie Petrucciego. Road King mnie nieco rozczarowa?, ale to by?o na MusikMesse, gdzie nie da si? rozs?dnie ogra? sprz?tu. Ja jestem w sumie zadowolony z moich wzmaków i raczej nie spodziewa?em si?, ?eby Fractal mi je mia? zast?pi?. O ile nie mia?em ?adnych rozterek gdy sprzedawa?em G-System i Poda tak ?adnego z wzmacniaczy nie potrafi?bym sprzeda?, chyba ?e w sytuacji zupe?nie podbramkowej - zw?aszcza, ?e ?adnego z nich w takiej formie jak s? ju? bym raczej nie odzyska?. Axe-FX pojawi? si? jako uproszczenie racka i jedno porz?dne urz?dzenie do roboty studyjnej - pod tym wzgl?dem jest luksusowo, bo zast?pi? to co zajmowa?o wcze?niej 7U, kosztowa?o nieco wi?cej i wymaga?o pó? dnia na okablowanie je?li z jakiego? powodu co? chcia?em zmienia?.




Zbyszek said:
Mark V - to doskonale Combo - jestem bardzo zadowolony , niestety od razu lampy chinsko rosyjskie

do kosza , wydatek kolejnych 1000 $ za nowe "stare" - i teraz gra swietnie .

Mark II C+ i Mark I brzmi wybitnie.

Z Axe probowalem wszystkich wlasciwie konfiguracji , najlepiej gra gdy mesa jest preampem w

konfiguracji 4 kablowej - tylko wtedy potrzeba amp gizmo do zmiany kanalow w Mark V.

.

A próbowa?e? prostego zestawu gitara->Fractal (efekty i symulacje wzmacniacza bez kolumn)->ko?cówka tranzystorowa lub w miar? neutralna lampowa->paka gitarowa?

FRFR dla mnie jest troch? bez sensu, bo to ods?uchiwanie nagrywanych mikrofonem paczek, a wiadomo ?e kolumna na ?ywo daje zupe?nie innego kopa - w dodatku brzmi zupe?nie inaczej zale?nie od k?ta s?uchania/ustawienia mikrofonu, wi?c IRy to zawsze b?dzie tylko jaki? urywek tego brzmienia.[/quote]


Zbyszek said:
FRFR sprawdze - choc nie jestem przekonany do tego pomyslu - zobaczymy .

Mysle ,ze Twoja koncepcja z koncowka i paczka jest najlepszym rozwiazaniem .
 
Zbyszek said:
Mark V - to doskonale Combo - jestem bardzo zadowolony , niestety od razu lampy chinsko rosyjskie

do kosza , wydatek kolejnych 1000 $ za nowe "stare" - i teraz gra swietnie .

A co tam siedzi, 6L6? Akurat sporo eksperymentowa?em z lampami - tymi dro?szymi i ta?szymi i sko?czy?em z tym co mi poleci? Tom (Hellstone), czyli zwyk?e radzieckie 6P3S-E - takie siedz? w Triampie i Hellstonie Prodigy. Sparowana kwarta NOSów z lat 70-tych/80-tych to koszt poni?ej 100 z?, a pokona?y Groove Tubes, Ruby Tubes, Svetlany, Sovteki i JJ (to ju? w ogóle mogi?a). To wersja militarna lampy, wi?c wytrzymuje naprawd? d?ugo. Nie mo?na ich tylko pomyli? ze zwyk?ymi 6P3S, które s? takimi radzieckimi 6L6 dla ludu - czyli jako?? wykonania i brzmienie do kosza. Aktualnie produkowane lampy nijak si? maj? do tego co robiono gdy by?a to obowi?zuj?ca technologia nr. 1. Dlatego Sovteki, Svetlany nie wspominaj?c o ultra-przeci?tnej Chi?szczy?nie wymi?kaj?.

W preampach mam ECC83 RFT tam gdzie chc? bardzo pe?ne i nasycone brzmienie, w bardziej marshallowatej cz??ci Triampa siedz? E83CC Tesli ze z?otymi nó?kami - znowu, wszystko NOSy z allegro za ?mieszne pieni?dze, trzeba by?o tylko popolowa?. Na przyk?ad te Tesle to koszt ko?o 35-40 z? za sztuk? - nowiutkie, to niebywa?e co ludzie czasami trzymaj? na strychach :). Od tego momentu sko?czy? si? problem szumów, mikrofonowania czy cienkiego brzmienia. Hellstone to z kolei militarne radzieckie odpowiedniki ecc83 - czyli 6n2p-ew. Nie mo?na ich wymieni? tak wprost, trzeba zrobi? ma?? przeróbk? wzmacniacza, bo maj? inaczej wyprowadzone ?arzenie i nie wsz?dzie da si? to zrobi?. Znowu - koszt takiej lampy to jakie? 6 pln za sztuk?. Wzmacniacz brzmi z nimi zabójczo...

Musz? jeszcze trafi? dobre EL34 do Fallen Angela. To do?? wymagaj?ca konstrukcja, która przesz?a ekstremalny hot rodding (znowu Tom) w kierunku Bognera Uberschalla. Bogner montuje/montowa? NOSy Tesli. W sumie s? do zdobycia na Allegro, ale podobno trudno trafi? takie, które by nie odbiega?y troch? parametrami. Chyba znowu b?dzie polowanie na RFT. W tej chwili siedz? tam JJ i nie mog? o nich powiedzie? zbyt du?o ciep?ych s?ów - jedna z lamp od nowo?ci lekko si? wzbudza od wibracji transformatora zasilaj?cego... Takie to si? teraz lampy robi :/. Podobno ?wietne s? Groove Tubes a'la Mullard (nie pami?tam symbolu). To te? jest opcja do rozwa?enia...

Zbyszek said:
Z Axe probowalem wszystkich wlasciwie konfiguracji , najlepiej gra gdy mesa jest preampem w

konfiguracji 4 kablowej - tylko wtedy potrzeba amp gizmo do zmiany kanalow w Mark V.
.

No tak, w Mieci jest chyba jaki? problem z prze??czaniem bezpo?rednio z poziomu G-Systemu na przyk?ad... Triamp ma MIDI, do FA dokupi?em takiego ma?ego Nobelsa - odpowiednik Amp-gizmo, ale znowu tani jak barszcz (chyba 200 z? kosztowa?)... Do Hellstone'a w ko?cu trzeba b?dzie co? dokupi? - wcze?niej kana?y prze??cza? G-System... Konfiguracja 4-kablowa z Axe jest o tyle przyjemna, ?e p?tl? w Axe mo?na ustawia? w dowolnym miejscu lub j? wy??cza? - dzi?ki czemu masz zawsze wybór mi?dzy preampem Mesy i symulacjami z Fractala...

Zbyszek said:
FRFR sprawdze - choc nie jestem przekonany do tego pomyslu - zobaczymy .

Mysle ,ze Twoja koncepcja z koncowka i paczka jest najlepszym rozwiazaniem .

Dotychczasowe eksperymenty z cyfrowymi symulatorami zawsze ko?czy?y si? tak samo - do live musi i?? przez pak? gitarow?. Jedyne co dla mnie przemawia za FRFR to to, ?e czasami pe?ne pasmo jest potrzebne - np. mam Variaxa i jedn? gitar? z piezo, przez g?o?niki gitarowe to nie gra.

Taka drobna uwaga - jak odpisujesz, to umieszczaj w znacznikach quote wypowiedzi na które odpisujesz, swoje dawaj bez znaczników, inaczej robi si? ba?agan...
 
Witam.
Od Listopada 2009 u?ywam AxeFx Ultra ,a w styczniu dokupi?em Atomic Reactor FR. To doskona?y zestaw. Pzdr.
 
redman said:
Witam.
Od Listopada 2009 u?ywam AxeFx Ultra ,a w styczniu dokupi?em Atomic Reactor FR. To doskona?y zestaw. Pzdr.

Pozdrawiam i gratuluje wyboru .


Trzy osoby - to juz tlum :)


Jesli bedziecie Panowie w okolicach Warszawki - to serdecznie zapraszam na " Konsylium " :)


Pozdrawiam


Zbyszek
 
No i same wersje Ultra :). Ja mieszkam w Warszawie, wi?c nietrudno mi b?dzie trafi? - jaki? zlot Fractalowy z obowi?zkowym wys?czeniem po szklance czego? porz?dnego i wymian? do?wiadcze? by?by ok.

Redman - sk?d jeste?? Ch?tnie ogra?bym Reactora z Ultra...

B?dziecie zamawia? MFC101?
 
Didejek said:
No i same wersje Ultra :). Ja mieszkam w Warszawie, wi?c nietrudno mi b?dzie trafi? - jaki? zlot Fractalowy z obowi?zkowym wys?czeniem po szklance czego? porz?dnego i wymian? do?wiadcze? by?by ok.

Redman - sk?d jeste?? Ch?tnie ogra?bym Reactora z Ultra...

B?dziecie zamawia? MFC101?


Doskonale :)

Skoro Ty tez mieszkasz w Warszawie - to ja serdecznie zapraszam.

Wysle Ci na priv maila i telefon .


Ja mieszkam w Wilanowie.


Co do MFC101 - to troszke za dlugo to trwa , ja mam juz Lexicona i zamowilem wlasnie Liquid Foot jr.


Zbyszek
 
Zapraszam do 3-miasta :) Tu mam zestaw z Atomic'em. Tak si? z?o?y?o,?e mam dwa ,ale jeden w poniedzia?ek jedzie do Lublina do Marka Raduli (ju? z softem 9.03) . pzdr. redpeter
 
redman said:
Zapraszam do 3-miasta :) Tu mam zestaw z Atomic'em. Tak si? z?o?y?o,?e mam dwa ,ale jeden w poniedzia?ek jedzie do Lublina do Marka Raduli (ju? z softem 9.03) . pzdr. redpeter

Ah, ten Redman ;).

By? mo?e b?d? si? wybiera? w kierunku 3-miasta do Toma, co by prze??cznik vintage-modern w Prodigy (u mnie jest ten po Skawie) doprowadzi? do ?adu. Atomica co prawda pr?dzej ogram na Messe, ale spotkanie towarzyskie zawsze mo?na jakie? zrobi? :).
 
Gdyby? by? u Tomka, to daj zna?. Kawka zawsze mile widziana. BTW.... Prodigy mkII ,to jeden z nielicznych sprz?tów ,które g?upio odda?em, a teraz t?sknie. Mo?e TomeK da si? jeszcze namówi? na reedycj?. Popracuj? nad tym. pzdr.
 
Prodigy jest rewelacyjny i przede wszystkim doskonale uzupe?nia si? tonalnie ze wszystkim innym. Cz?sto eksperymentuj? z konfiguracjami stereo i Prodigy zawsze dodaje do spektrum to, czego brakuje w drugim wzmacniaczu. Dla mnie rewelacja. Tylko nie mog? prze??czy? kana?u drugiego na modern i szyba mi si? nie ?wieci. Ale mo?na to przebole?.

Co do Atomica - powiedz mi, czy Fractal+Atomic z w??czonymi symulacjami ko?cówki mocy i paczek gada jak prawdziwy piec? Czy raczej niekoniecznie?
 
No w?a?nie..... :) jak dla mnie Atomic ,to jedyna ( póki co) mo?liwo?? uzyskania podobnego odczucia jakie masz graj?c na "prawdziwym piecu" . Wcze?niej wpina?em go w ko?cówk? mocy Buddy lub Cornforda na paczk? CAE 2x12". W tej opcji trzeba wy??czy? oczywi?cie symulacje kolumn i mikrofonów. Te? by?o fajnie ,ale na scenie gitar? trzeba by?o nag?a?nia? przez mikrofon ,czyli klasycznie. Dzwi?k na PA by? ró?ny w zale?no?ci od klasy nag?o?nienia i mo?liwo?ci P.akustyka ;-). St?d decyzja o kupnie Reactora Fr . Jest to mój ods?uch na scenie, a na PA idzie d?wi?k z Fractala w full opcji symulacji kolumn i mikrofonów w stereo oczywi?cie. Podaj?c ton zrobiony , zbli?ony do p?ytowego mam wi?ksz? szans? na to ,?e potem nikt go za bardzo nie zepsuje ;-). pzdr.
 
No i pos?ucha?em tego Atomica, niestety nie pogra?em, bo t?ok przy nim by? spory, ale... Niestety jak dla mnie nie ma tego uczucia jakie mam przy zestawie head+paka. Brzmia?o to mniej wi?cej tak samo jak przez moje ods?uchy studyjne, czyli dobrze, ale brakowa?o tego bezpo?redniego kontaktu jaki jest przy tradycyjnym wzmacniaczu. Sprawdzi?em te? Eleven Racka i stwierdzam, ?e do Fractala mu "nieco" brakuje.

Jak sobie urz?dz? wycieczk? do Rangsdorfu to wypróbuj? Fractala z Power Engine Tech 21. Z Sansampem gra to super.

Jutro wybadam nowego Variaxa (James Tyler Variax). Mo?e by? ciekawie...
 
Ju? sporo zamieszania jest wokó? James Tyler Variax, Lauda ma dosta? pierwsze sztuki jako? pod koniec kwietnia. Sam jestem ciekaw. Du?a grupa u?ytkowników Fractala podpina si? do ko?cówki Tech21 ,graj?c na paczkach gitarowych, ale te? na monitorach szerokopasmowych, daj zna? jak to gra? Mo?e ciekawiej ni? Atomic? Ja ostatnio do Reactora dopinam kolumn? CAE 2x12" i graj? razem nap?dzane jego lampow? ko?cówk?. Te? jest ciekawie, cho? inaczej ni? zwyk?y stack.
 
Back
Top Bottom