Fractal w Polsce?

Witam

Panowie pytanie z innej beczki dosta?em w?a?nie emaila ?e dzi? wys?ali mojego FXa. Ile do was sz?a paczka od g66 z Niemiec ?
Je?li kto? z was od nich kupowa? oczywi?cie.
 
Witaj,
Z tego co pami?tam, to paczka do mnie jecha?a jakie? 2 dni. Je?li chodzi o transport, to trzeba pochwali? G66. Wszystko ?wietnie zapakowane, szybka dostawa etc.

Pozdrawiam
 
Dotar? :D Mam jedno pytanko jak pod??czacie s?uchawki ? Je?li w ogóle to robicie :) Ja w domu nie mam mo?liwo?ci inaczej ni? ze s?uchawami.
Czy tylko przez mikser ew.wzmacniacz s?uchawkowy ? Czy mo?na np w które? wyj?cie np mono ?
Pierwsze wra?enia powalaj?ce :eek:

Pozdrawiam

Adam
 
Mo?esz ewentualnie u?y? kabla rozga??ziaj?cego 2x mono i pod??czy? s?uchawki pod któr?? par? wyj??, ale lepiej zaopatrzy? si? w preamp s?uchawkowy (dopasowanie impedancji).
 
Witam,

Didejek, znów potrzebuj? Twojej pomocy.

Kupi?em peda? : Boss FV500 H + najzwyklejszy kabel, który z jednej strony ma jacka - a z drugiej dwa. Kompletnie nie wiem, jak to po??czy? z Axe, ?eby powiedzmy dzia?a?a kaczka.

Wpi??em kabelek do "Pedal 1" w GCP, po??czy?em go z peda?em. W GCP w??czy?em Pedal 1. nie mam poj?cia co dalej. Pewnie s?k tkwi w ustawieniach Axe.

Nie wiem te? jak po??czy? komputer z Axe. Kupi?em kabel midi, wpi??em go do gniazda Midi In w Axe i do gniazda Midi Out w karcie d?wi?kowej ( Emu 0404 ). W programie do edycji Axe, nie wykrywa mi zupe?nie urz?dzenia, jest tylko napis : Hardware busy (?)...

Prosz? o pomoc i dzi?kuj? z góry
 
Do pod??czenia peda?u ekspresji potrzebujesz albo kabla stereo je?li peda? dysponuje wyj?ciem sterowania (exp albo jako? tak), albo tzw. insertowego - czyli takiego, który z jednej strony ma wtyk jack stereo (TRS - Tip/Ring/Sleeve) a z drugiej dwa jacki mono TS. Jacki mono podpinasz do wej?cia i wyj?cia peda?u, drugi koniec idzie do GCP.

W ka?dym programie GCP musisz wskaza? który komunikat CC ma obs?ugiwa? peda? ekspresji. W przeciwie?stwie do przycisków, nie ustawia si? tego globalnie tylko w trybie edycji presetu, musisz wi?c wcisn?? i przytrzyma? Preset i tam analogicznie jak dla przycisków ustawi? odpowiedni CC. Mo?esz te? poruszaj?c peda?em sprawdzi? czy warto?ci na ekranie GCP si? zmieniaj?. Odpowiedni komunikat CC bierzesz z listy z Axe (patrz mój poprzedni post o konfiguracji GCP i Axe). Ja dla wygody mam przypisane peda?y do External 4 i External 8 (tak ?eby numery externali dopowiada?y numerom przycisków w gcp co bardzo u?atwia mi programowanie).

Je?li chodzi o po??czenie Axe z komputerem, to potrzebne s? dwa kable midi do komunikacji dwukierunkowej - midi out axe ??czysz z midi in interfejsu audio, midi in axe ??czysz z midi out interfejsu.
 
Po kilku godzinach siedzenia nad tym, uda?o mi si? ustawi? tyle, ?e peda? w??cza albo wy??cza kaczk?. Nie mam poj?cia jak ustawi?, aby peda? dzia?a? jak zwyk?y wah.
Ustawienia s? nast?puj?ce ( mo?e co? zepsu?em ) :
External 6 - Pedal 1
WAHWAH1 BYP - 97 - tak sam? warto?? wpisa?em w ustawieniu presetu w GCP. Wygl?da to tak : P1. 000 - 127 ( w zale?no?ci czy ruszam peda?em, czy nie. Im bardziej podg?aszam peda? ga?k? znajduj?c? si? na nim, tym zakres przyjmowanych warto?ci jest mniejszy. Teraz skr?ci?em g?o?no?? do zera, co powoduje ?e zakres jest maksymalny ). Czyli P1. 000 - 127 CTL097

Prosz? o pomoc co zrobi?, aby kontrolowa? normalnie fukncj? kaczki,a nie w??cza? j? lub wy??cza?..Wah w??cza si? gdy peda? jest mniej wi?cej w po?owie.

Dzi?ki wielkie !
 
Peda? ekspresji musisz przypisa? jako external (1-8). W presecie musisz przypisa? external do funkcji, któr? chcesz sterowa? - w przypadku kaczki jest to parametr Frequency je?li mnie pami?? nie myli.
 
Tak te? zrobi?em, ale mimo wszystko peda? pozwala mi kontrolowa? tylko opcj? ON/OFF. Nie wiem o co mo?e w tym wszystkim chodzi?.
External 6 - Pedal 1
Wah : Frequency --> Source ---> External 6

Mimo wszystko nie dzia?a..
 
Hey,

teraz i ja czuje si? w obowi?zku tu odezwa? :) Ultra jest ju? u mnie i jest to pi?kne urz?dzenie! Oczywi??ie zdaje sobie spraw?, ?e nie ogarn? za du?o jego pokr?conych funkcji, wi?c pewnie co jaki? czas b?d? si? odzywa? z pytaniami na temat opcji, które mnie przerastaj? :D

pozdrawiam,
Mike aka Crank
 
Witam! Te? powa?nie rozwa?am zakup tego sprz?tu, w?a?ciwie wst?pne zamówienie posz?o, z tym ?e na ostateczn? decyzj? i tak mam czas do kiedy oni dostan? sprz?t, bo teraz wyprzedane.

Zamówienie z?o?y?em na axe fx ultra, aktywnego atomica stoj?cego i mfc101. Problem w tym ?e atomic ma tylko jeden g?o?nik, wi?c wypada?oby kupi? je co najmniej dwa. I tu pytanie: Czy starczy je?li kupi? jeden aktywny (czyli z ko?cem mocy), a drugi bez ko?ca? No bo tak na logik? to chyba niepotrzebne mi dwa ko?ce mocy, a przez to co pokazali w instrukcji axe fx troszke si? pogubi?em
 
Dzi?ki, tak jak my?la?em. W sumie nie potrzebuj? stereo. A zapytam jeszcze, czy b?dzie du?a ró?nica pomi?dzy jednym a dwoma g?o?nikami? Zale?y mi na brzmieniach chyba podobnych do Ciebie, bo wspomina?e? ?e lubisz sound Petrucciego ;) Wiadomo, b?dzie jakby mniejszy wygar ale czy to bardzo znacz?ca ró?nica?
 
Nie potrafi? powiedzie?, bo w zastosowaniach live u?ywam Fractala wy??cznie jako procesora efektów, a brzmienie mam z wzmacniaczy i paczek 4x12. Setup na próbach to Triamp na 4x12 na greenbackach+Prodigy na 4x12 na V30 i Fractal do wszystkich efektów oprócz wah przed wzmacniaczem i w p?tlach. Na scen? pewnie trzeba b?dzie to upro?ci?. Nie s?ysza?em Atomica poza targami Musikmesse, a to kiepskie ?rodowisko do testowania gratów.

Nie wiem jak to si? odnosi do pe?nopasmowych Atomiców, ale moim zdaniem wi?ksza ?ciana g?o?ników daje pozornie przyjemniejsze brzmienie i jednocze?nie robi bajzel w miksie, bo za mocno wchodzi w basowe cz?stotliwo?ci. U siebie ca?kowicie niemal wywalam dó? na korekcji wzmacniaczy.

Je?eli jeste? jedynym gitarzyst? w zespole i zale?y Ci na odtworzeniu brzmienia Petrucciego, to stereo by si? jednak przyda?o - pot??ne brzmienie rytmiczne tego pana to bardzo krótko ustawiony delay na jednym z kana?ów.
 
Te? s?ysza?em o tym krótkim delayu i stereo, chcia?em jednak jak najbardziej upro?ci? rig, jednocze?nie maj?c zawodowe brzmienie i wiele mo?liwo?ci. St?d pomys? na fractala z atomiciem. Teraz u?ywam ci??kiego comba 2x12 Rivery i du?ego pedalboarda, przeszkadza spora ilo?? kabli, ci??ar tego sprz?tu i ma?a wygoda w obs?udze pod?ogi (brak midi). Dlatego raczej zostan? przy mono, ?eby sobie zwyczajnie nie utrudnia?, nie zale?y mi te? na odtworzeniu brzmienia Petrucciego, po prostu lubi? taki sound, ale szukam czego? swojego, Petrucci to taki jakby punkt wyj?cia ;)
 
Witajcie
Od niedawna mam wersje Ultra, generalnie przepiękny to wynalazek. Działacie już z interfejsami midi? Jeśli tak to jakimi się łączycie z Axe Edit? Działam na PC i chciałbym kupić już coś sprawdzonego bo wiadomo ze Axe rożnie działa z rożnymi interfejsami dlatego stawiam na sprawdzony :) Będę wdzięczny za propozycje.Didejek - o Twoim już wiem :) Pytam resztę bo może podsunie coś ciekawego w rozsądnych pieniądzach.
 
Witam
Tak patrze ze nie za duzo polakow uzywa axe fx a szkoda...
Ja mam to w ukladzie axe fx>art sla>paczka 2X12 Mesy + pogrywam sobie na mesie i innym zestawie i oba zestawy daja duzo radosci aczkolwiek nie cieszyl mnie axe fx w petli Mark IV.

@ Lechu
To zalezy ile chcesz na to poswiecic i do czego to ma cy byc potrzebne w polsce jest kilka (2 ktore ja znam) firm ktore sie zajmuja tego typu rzeczami. Ja wlasnie niedawno zamowilem sobie MFC 101 ale juz czytalem o jakichs problemach w AXE FX mode o jakims opoznieniu przy zmienianiu patchy ale rzekomo maja to zmienic.

Pozdro wszystkim :)
 
Ogólnie peda?y ekspresji pod??czamy jako modyfikatory do dowolnych parametrów, które udost?pniaj? tak? mo?liwo??. Mo?na wi?c przypisa? jeden modu? steruj?cy (do wyboru mamy dwa przebiegi LFO i ich odwrotno?ci, dwie obwiednie ADSR, jedn? obwiedni? dynamiki, sekwencer, sterowanie wysoko?ci? d?wi?ku i 8 kontrolerów zewn?trznych - którymi mog? by? równie? peda?y ekspresji).

W praktyce wygl?da to tak:
W Axe ustawiasz peda? jako kontroler (albo na podstawie numeru CC przypisanego przez sterownik midi albo po prostu jako expression pedal je?li jest wpi?ty bezpo?rednio do gniazda Axe). Nast?pnie mo?esz przypisywa? ten kontroler do parametrów w swoich programach i sterowa? nimi w czasie rzeczywistym. Tutaj szczególn? uwag? warto zwróci? na parametry sterowania, które mo?emy ustawi? podczas przypisywania takiego kontrolera - mo?na na przyk?ad sprawi?, ?e krzywa peda?u b?dzie zbli?ona do logarytmicznej, zamiast liniowej, co zmienia sposób w jaki "czujemy" efekt.

Zanim Axe do Ciebie dojedzie pom?cz jak najwi?cej Axe-Edit - ja tak robi?em i w rezultacie mog?em szybko rozgry?? efekt jak przyjecha?.

Jeszcze jedno - z ró?nymi peda?ami ekspresji jest ró?nie, ale je?li chodzi o FV500, to mimo gniazda expression du?o lepsze efekty daje pod??czenie kablem "insertowym" czyli jack mono do in i out, z drugiej strony jack stereo do sterownika/fractala. Nie wiem czemu, ale peda? du?o lepiej si? wtedy kalibruje i dzia?a. Tak jest w przypadku i FV500L i FV500H (mam dwa).

Wlasnie ta kwestia byla dla mnie dziwna bo rzekomo FV500H bedzie inaczej pracowal w tym ukladzie niz wersja L. Ja posiadam pedal Ernie Ball i musze szczerze powiedziec ze dziwnie to dziala, np. jezeli chcesz uzyskac Effekt whammy Tommy'iego Morello wiesz moze czemu?
Z gory dzieki :)
 
Back
Top Bottom